Vi söker nu efter erfarna Thaiboxningsinstruktörer samt MMA instruktörer som kan komplettera våra befintliga instruktörer i deras arbete att ge våra medlemmar bästa möjliga träning.

Vi har en av Sveriges största verksamheter för kampsport och över 50 aktiva instruktörer. Nu söker vi flera instruktörer i dessa idrotter för att ge våra medlemmar ännu bättre möjligheter till bra träning.

Vi söker thaiboxningsinstruktörer som:
– Har erfarenhet av thaiboxning som både tränande och som instruktör. Är du dessutom medlem hos oss och har tävlat och vill hjälpa till med vår tävlingsverksamhet är det ett stort plus.
– Kan instruera ungdomar och/eller vuxna på måndagar och/eller torsdagar
– Delar vår syn på positiv coaching och idrottslig verksamhet enligt våra värdegrunder.
– Är införstådd med att vi är en ideel förening och instruktion är oavlönat. Du får träna hos oss utan kostnad och får ta del av vårt instruktörspaket vad det gäller utbildningar, utrustning och kläder.

Vi söker MMA instruktörer som:
– Har erfarenhet av MMA som tränande och som instruktör. Är du dessutom medlem hos oss och har tävlat och vill hjälpa till med vår tävlingsverksamhet är det ett stort plus.
– Kan instruera vuxna på onsdagar och/eller söndagar.
– Delar vår syn på positiv coaching och idrottslig verksamhet enligt våra värdegrunder.
– Är införstådd med att vi är en ideel förening och instruktion är oavlönat. Du får träna hos oss utan kostnad och får ta del av vårt instruktörspaket vad det gäller utbildningar, utrustning och kläder.

Vi avser att fortsätta satsa på dessa idrotter som tävlingsidrotter och tävla regelbundet precis som i år. Vi har flera fighters uttagna i MMA landslaget inför 2017 och en stabil grupp som tränar och tävlar och vill utvecklas.

Om du tror att detta kan vara något för dig eller känner någon som skulle passa så skicka en ansökan via mail till vår sportchef Ricard Carneborn på info@nackadojo.com eller ring 0705-759952